SIBERA SYSTEM s.r.o., výstavba a rekonstrukce sportovišť, sportovní stavby: Aktuality

Aktuální informace 2020

Siberovci jsou tu již sedmdesát let

Psát o firmě Sibera Systém není jednoduchý úkol. O jejich práci hovoří ti nej-slavnější tenisté, atleti a fotbalisté snad ze všech koutů světa. Připomínám jen Zátopka, Jungwirtha, Daňka, Kodeše, Kordu, Navrátilovou, Novotnou, Mandlíko-vou, Sukovou, Kafelnikova, Borga, Ulihracha a desítky dalších. Firma získala od roku 1950 do roku 2000 tři československé patenty, svůj unikátní povrch má pa-tentovaný nejen doma, ale v dalších čtyřech evropských zemích. Postavila více než dva tisíce tenisových kurtů. Například v roce 2000 jich byla více než stov-ka. Unikátem byly i kurty postavené na betonech krytých hal pro daviscupová utkání s Indií, Švédskem, Anglií, USA, Německem, Ruskem, Srbskem a Izraelem...

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aktuální informace 2018

Sibera System a Davis Cup proti Izraeli

Bylo to již deváté daviscupové utkání, které se hrálo na antukovém dvorci perfektně připraveném pracovníky známé specializované firmy Sibera System, s.r.o. V hale RT Turax v Ostravě Porubě se hrál Davis Cup poprvé už před osmnácti lety proti Anglii. Tentokrát proti Izraeli Siberovci stavěli kurt přímo na ledu. S pokládáním antukového povrchu na ledovou plochu má firma pana Sibery velké zkušenosti. Tento experiment poprvé vyzkoušeli na zimním stadionu v Příbrami v únoru 1997. Vedení českého tenisu předpokládalo, že nepříjemný soupeř z teplomilné Indie se nebude ve studené hokejové hale cítit nejlépe, a tak bude mít náš tým větší naději na úspěch. Jednoduché to ale nebylo. Korda porazil Bhúpathího i Paese, Jiří Novák pak Bhúpathího a po vítězství 3:2 jsme postoupili do čtvrtfinále...

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aktuální informace 2017

Siberovci (opět) v Číně

Rodinná firma Siberů je asi jednou z nejstarších stavebních firem působících na našem trhu v oblasti realizace sportovišť a sportovních povrchů. Už tři generace „Siberovců“ vybudovaly za téměř sedmdesát let své existence bezpočet tenisových dvorců. Její zakladatel Jaromír Sibera byl uznávaným odborníkem už v prvních letech po druhé světové válce, a především na výstavbu antukových povrchů vlastnil několik mezinárodních patentů. Pro mladší generaci bude určitě zajímavé, že realizoval i povrch atletické dráhy v Houštce u Staré Boleslavi, kde se legendárnímu Emilu Zátopkovi podařilo vytvořit nejeden světový rekord v běhu na dlouhé tratě…

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aktuální informace 2016

Sibera Systém poprvé v Karlových Varech

TCG Karlovy Vary oslavil v minulém roce 110 let od svého založení. Za léta jeho trvání vyrostla v krásném tenisovém prostředí celá řada vynikajících tenistů a na dvorcích v Gejzírparku byly pořádány desítky velkých mezinárodních turnajů s účastí mnoha vynikajících světových tenistů a tenistek. Celý areál byl budován postupně. „Tak třeba čtyři dvorce za říčkou Teplá byly postaveny začátkem 80. let a od té doby se na nich žádná generální údržba nebo rekonstrukce neprovádela…

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aktuální informace 2015

Nový povrch na štvanických dvorcích

Přání hráčů z pražské Štvanice bylo vyslyšeno! Výměna povrchů na „spodních“ dvorcích č. 2, 3 a 4 nebyla vůbec jednoduchá. Celkem se muselo odtěžit 880 tun nevyhovujících konstrukčních vrstev z nevhodného cihlového recyklátu a položit stejné množství kvalitní škváry. Ta byla strojně rozprostřena a poté ručně vyrovnána s ideální přesností podle čtvercové nivelace. Na upravený škvárový základ byla vysoce odbornou firmou Sibera Systém položena patentní deska s novou antukou, včetně nových lajn. Ihned po dokončení rekonstrukce investor položil na povrch speciální podlahu a na ni umělý koberec…

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aktualní informace 2013

6800 čtverečních metrů nových povrchů na Spartě

V neděli 2. června 2013 obdržela ředitelka areálu TK Sparta Praha Michaela Soukupová-Peterová potvrzenou informaci o prudkém nárůstu hladiny řeky Vltavy, která leží v bezprostřední blízkosti Sparťanského areálu. Ihned začala organizovat záchranné práce. Ve 13 hodin byla ve Stromovce uzav- řena protipovodňová vrata, v 17 hodin byly uzavřeny policií všechny přístupové cesty…

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aktualní informace 2012

DAVIS CUP - Za šest dnů od ledu k antuce

O tom, že se bude hrát DC proti Srbsku v Praze na antuce, rozhodli hráči a jejich nehrající kapitán. Možná, že si vzpomněli, jak se poprvé hrálo v Příbrami v hokejové hale, takříkajíc na ledě, přesně před 15 lety. Tehdy byl náš tým přesvědčen, že antuka v hokejové hale bude teplomilným Indům nejméně příjemná. Naši soupeři přijeli do malého okresního města ve složení Mahesh Bhupathí a Leader Paes, za náš tým k utkání nastoupili Petr Korda, Jiří Novák a Martin Damm. Utkání, proti očekávání, nebylo žádná selanka. Zvítězili jsme 3:2 a k našemu překvapení byli Indové na antuce položené na betonovou plochu hokejové haly jako doma. Kurt na promrzlé ploše tehdy, stejně jako letos v Praze, postavila firma pana Sibery a použila tak poprvé v tomto nezvyklém prostředí svůj patentovaný SiberaSystém.

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aktualní informace 2012

Siberovci v Číně

„I když obchodní styky mezi Evropou a Čínou jsou už zcela běžné, nikdy nás ani ve snu nenapadlo, že budeme stavět tenisové dvorce až na druhém konci zeměkoule. Světe, div se, stalo se! Oslovil nás zástupce investora, chtěl nabídku a po pár týdnech přišla kladná odpověď. Naše nabídka určitě nebyla jediná. Číňané jsou ve všem nadmíru precizní a určitě si dobře zmapovali celý dostupný trh. Myslím si, že v nabídce nerozhodovala ani tak cena, jako herní vlastnosti povrchu při různých klimatických změnách. Požadavek na maximální kvalitu vycházel především z toho, že tenisové dvorce jsou jedním z objektů právě budovaného soukromého sportovního areálu, který je součástí velkého městského satelitu s moderními byty, obchodními centry, školami, bankami a sportovními zařízeními. V pozadí této obrovské investice je čínská vláda, jejíž představitelé a zaměstnanci tam budou bydlet. Je to vlastně velké město v ještě větším městě.“ Tak začalo vyprávění Jaromíra Sibery mladšího o Číně.

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aktualní informace 2011

Siberovci v Kremenčuku

Víte kde je nebo co je Kremenčuk? Většina čtenářů asi určitě neví. A není se co divit. Zeměpis se moc nenosí, a tak z Ukrajiny budete znát tak hlavní město Kyjev, nebo nechvalně známý Černobyl. Kremenčuk je město na Dněpru, asi 250 km jižně od Kyjeva. Je zajímavé snad jen tím, že v jeho sousedství byla v roce 1959 uvedena do provozu jedna z největších vodních elektráren na Ukrajině.I tady se ale hraje tenis. Asi před dvěma lety fi rmu Sibera oslovil investor z Ukrajiny, který kvalitu Sibera Systemu dobře zná z Prostějova. Jeho syn tam totiž řadu let trénuje. Celý prostějovský kompaktní areál se mu natolik zalíbil, že se rozhodl postavit podobný doma v Kremenčuku.

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aktualní informace 2010

Patentní deska slouží sportu už šedesát let

O úspěšné práci rodu Siberů nepíši poprvé. Čtenáři si možná vzpomenou na články „Sága rodu Siberů“ nebo „Významné jubileum Jaromíra Sibery“ otištěné v našem magazínu. Nejstarší Jaromír, zakladatel siberovské dynastie, oslavil nedávno osmdesáté šesté narozeniny a stále se s ním můžete potkávat ve Staré Boleslavi. Současnému majiteli fi rmy, také Jaromírovi, bude zanedlouho šedesát a budoucímu šéfovi, Jaromíru, nejmladšímu, přicházejí Kristova léta. Jeho syn, nejmladší z Jaromírů, má ve školce zatím úplně jiné starosti. „Patentní desku“ vymyslel dědeček a poprvé ji použil v roce 1950 na všech odrazištích a atletické dráze tehdy slavného stadionu v Houštce. Brzy se dostavil úspěch. Emil Zátopek na ní hned po kolaudaci zaběhl nové světové rekordy na 20 km a v hodinovce. Pro „patentní desku“ to byla ta nejlepší reklama. Kolik od té doby Jaromírové postavili atletických drah, fotbalových hřišť nebo tenisových dvorců spočítá už snad jen Bůh sám. Jen těch dvorců je hodně přes 2000!

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aktualní informace

SIBERA SYSTEM vyhrál i v uplakaném Estonsku

Speciální antukové povrchy postavené za 58 let existence firmy Jaromíra Sibery není nutné představovat.Tři Jaromírové, dědeček, syn a vnuk jich už postavili více než 1 500. Unikátní povrch s mimořádnou sací schopností a soudržností je chráněn třemi československými patenty. Povrch si vyzkoušely s uznáním kvality daviscupové týmy Indie, Švédska, Anglie, Ruska a Německa, samozřejmě i naši reprezentanti. Vyjmenovat všechny tenisové kluby, ve kterých parta Siberovců odvedla vynikající práci není možné. Najdete je snad ve všech okresech od Aše až po Čiernou pri Čope.

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aktualní informace

Významné jubileum Jaromíra Sibery

Nemohu uvěřit, že od napsání článku „Sága rodu Siberů“ uplynulo už pět let. Nejstarší z rodu sportovců a úspěšných podnikatelů oslaví za pár dnů osmdesáté páté narozeniny. O Jaromíru Siberovi, tátovi, dědečkovi a pradědečkovi už bylo napsáno hodně. Za kvalitní fotbalové stadiony, vynikající atletické dráhy nebo tenisové dvorce mu děkoval kdekdo: Zátopek, Odložil, Jungwirth, Daněk, Kodeš, Navrátilová, Kafelnikov, Borg, Ulihrach, Mandlíková, Suková, ale také MNV Radotín, TK Oaza Praha a snad všichni prezidenti Československého a později Českého tenisového svazu.

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

webdesign: © FOTO-GRAFIKA
HTML, CSS:© online4U